آئودی A6 جدید مدل 2019 رونمایی شد

آئودی A6 جدید مدل 2019 رونمایی شد

چند ساعت پس از اینکه عکس های آئودی A6 جدید در اینترنت پخش شد، آئودی از سدان جدید خود پرده برداری کرد. نسل هشتم آئودی A6 هفته آینده در نمایشگاه خودروی ژنو به نمایش گذاشته می شود ولی اکنون عکس های رسمی آن موجود هستند. برای اینکه به تفاوت های نسل جدید با نسل قبلی پی ببرید باید نگاه خیلی دقیقی داشته باشید اما قطعا تفاوت هایی وجود دارد.

آئودی A6 جدید اندکی بزرگتر شده است و نسبت به قبل 0.5 اینچ عریض تر، 0.3 اینچ درازتر و 0.1 اینچ بلندتر شده است. نمای جلو و جلوپنجره A6 جدید طراحی برجسته تری دارد که شباهت نزدیکی به A7 دارد. خطوط برجسته ای که از بالای چرخ ها و نزدیک خط پیرامون اتاق عبور کرده است، این مدل را از نسل قبلی آن متمایز می کند. تشخیص تغییرات طراحی در قسمت عقب بسیار ساده تر است. در صندوق و نمای عقب شکل و شمایل جدیدی پیدا کرده اند و نوار کرومی که چراغ های عقب را به دو قسمت تقسیم کرده و در کل عرض خودرو امتداد یافته است جذابیت قسمت عقب را افزایش می دهد. آئودی A6 جدید با 14 رنگ مختلف قابل سفارش است که 7 تای آنها برای سال 2019 کاملا جدید هستند.

داخل کابین A6 جدید کاملا تغییر کرده است. صفحه نمایش 10.1 اینچی سیستم سرگرمی آن از آئودی A7 به عاریت گرفته شده و زیر آن یک صفحه نمایش 8.6 اینچی دیگر برای کنترل سیستم تهویه و دیگر امکانات رفاهی وجود دارد. پشت غربیلک فرمان نیز یک صفحه نمایش 12.3 اینچی وجود دارد که آئودی آن را کابین مجازی می نامد و اطلاعات مربوط به صفحه پشت آمپر را نمایش می دهد. فضای سر و گردن در جلو و عقب و فضای حمل بار نیز افزایش یافته است.

طبق گفته آئودی، A6 جدید هندلینگی در حد یک خودروی اسپرت دارد و قابلیت مانورپذیری آن مانند یک خودروی کوچک است. آئودی A6 جدید در بازار اروپا با موتورهای 3.0 لیتری 6 سیلندر بنزینی با قدرت 340 اسب بخار و گیربکس 7 دنده دابل کلاچ و 3.0 لیتری 6 سیلندر توربودیزل TDI با قدرت 286 اسب بخار و گیربکس 8 دنده عرضه می شود. تمام مدل ها مجهز به سیستم هایبرید ملایم هستند. سیستم چهار چرخ محرک کوآترو نیز به صورت استاندارد ارائه می شود.

آئودی A6 جدید در ماه ژوئن وارد بازار آلمان می شود و مدتی نه چندان دیرتر در کشورهای دیگر نیز به فروش می رسد. در مورد قیمت این خودرو چیزی اعلام نشده است.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: