اعلام فراخوان فورد برای 1.3 میلیون خودرو به خاطر مشکل جدا شدن غربیلک فرمان!

اعلام فراخوان فورد برای 1.3 میلیون خودرو به خاطر مشکل جدا شدن غربیلک فرمان!

شرکت فورد در امریکای شمالی برای یک مشکل خطرناک فراخوان عمده ای اعلام کرده است. طبق این بیانیه رسمی، این مشکل فنی که توسط فورد شناسایی شده مربوط به ناتوانی پیچ غربیلک فرمان در حفظ نیروی گشتاور است. به مرور زمان احتمال دارد این پیچ شل شود و غربیلک فرمان از ستون فرمان جدا شود!

بعد از اینکه فورد خبر مربوط به دو تصادف را دریافت کرد که در یکی از آنها راننده در اثر از دست دادن هدایت خودرو آسیب دیده بود، این فراخوان را اعلام کرد. در مجموع در امریکای شمالی 1.378.637 دستگاه فورد فیوژن و لینکلن MKZ که مدل های ساخته شده بین سال های 2013 تا 2018 هستند دچار این مشکل هستند و شامل این فراخوان می شوند.
شماره ارجاع فورد برای این فراخوان 18S08 است. فورد درباره جزئیات حل این مشکل گفت: « نمایندگی ها به صورت رایگان پیچ غربیلک فرمان این خودروها را با یک پیچ درازتر که استحکام بیشتری داخل رزوه ها دارد تعویض می کنند و از چسب نایلونی بزرگتر برای حفظ صحیح نیروی گشتاور و جلوگیری از شل شدن پیچ استفاده می کنند. »

علاوه بر این حدود 6 هزار دستگاه فورد فیوژن و فوکس به خاطر مشکل فرسایش زود هنگام دیسک کلاچ که منجر به ترک خوردن لایه خارجی صفحه فشاری کلاچ و حرارت بیش از حد اندازه می شود فراخوان خواهند شد. اگر احیانا روغن گیربکس نیز نشتی پیدا کند، این نقص فنی منجر به آتش سوزی در محفظه موتور خواهد شد.

این دومین مشکل جدی ایمنی در کمتر از 1 ماه است که توسط فورد اعلام می شود. در ماه فوریه، فورد یک اخطار ضروری به مالکین مدل رنجر داد و از آنها درخواست کرد که از رانندگی با خودروهایشان خودداری کرده و فورا برای تعمیرات با نمایندگی ها تماس بگیرند.

در کل 33.428 دستگاه فورد رنجر شامل فراخوان برای حل مشکل ایربگ های تاکاتا شده اند.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: