بوگاتی شیرون در جاده‌های پرپیچ‌وخم

بوگاتی شیرون در جاده‌های پرپیچ‌وخم

دیووی جدید به اصطلاح خودروی هندلینگ بوگاتی است. این خودروساز تولید محدود می‌گوید سیستم تعلیق تیزتر و آئرودینامیک متفاوت دیوو باعث شده این هایپرکار توانایی‌های بالاتری در مقایسه با ویرون و شیرون داشته باشد. در واقع دیوو در پیست هندلینگ ناردو 8 ثانیه کامل سریع‌تر از شیرون است؛ اما اینکه دیوو برای عبور از پیچ‌ها ساخته شده به معنی آن نخواهد بود که شیرون نیز از انجام این کارها عاجز است!

اینجا پیست ناردو نیست اما جاده‌ی مورد بحث شاهدی واقعی از چابکی شیرون بوده و بحث ما اصلاً درباره شتاب و سرعت این هایپرکار در خط مستقیم نیست. مجری برنامه می‌گوید: “شما باید در فشار دادن پدال گاز صبور باشید. شما باید دماغه خودرو را وارد پیچ کرده و سپس آن را شلیک کنید…”

بوگاتی شیرون همانند یک خودروی استاد در عبور از پیچ‌ها به نظر می‌رسد. با وزن 1996 کیلوگرمی که تقریباً دو برابر وزن مزدا میاتا است، باید اذعان کرد شیرون هندلینگ خوبی دارد.

البته اگر یک بوگاتی فوق‌العاده برای عبور از پیچ‌ها می‌خواهید بهتر است دیوو را انتخاب کنید. این کوپه در گردهمایی پبل بیچ معرفی شد و تنها 40 دستگاه از آن با قیمت 5.8 میلیون دلاری تولید خواهد شد. دیوو شتاب جانبی 1.6 جی داشته و بیش از 453 کیلوگرم داون فورس تولید می‌کند. شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت این هیولا تنها 2.4 ثانیه است.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: