تولید اتوبوس به نزدیک صفر رسید

تولید اتوبوس به نزدیک صفر رسید

وزارت صنعت، معدن و تجارت با انتشار آماری جدید از کاهش تولید انواع اتوبوس در ماه گذشته خبر داد. بر این اساس تولید انواع اتوبوس در آبان‌ماه امسال با کاهش ۹۹.۴ درصدی از ۱۶۳ دستگاه در آبان ماه سال گذشته به یک دستگاه کاهش یافته است.

در آبان‌ماه سال جاری، میزان تولید اتوبوس در شرکت‌های ایران خودرو دیزل، عقاب‌ افشان و یاوران خودرو شرق، ۱۰۰ درصد کاهش داشته و تولید آن‌ها به ترتیب از ۶، ۱۴۰ و ۱۲ دستگاه در آبان ماه ۱۳۹۶ به صفر دستگاه رسیده است. همچنین میزان تولید اتوبوس در شرکت پیشرو دیزل آسیا نیز در آبان‌ماه امسال حدود ۸۰ درصد کاهش داشته و تعداد اتوبوس‌های تولیدشده در این شرکت از پنج دستگاه در آبان‌ماه سال گذشته، به یک دستگاه رسیده است.

دراین‌میان وضعیت تولید شرکت آکیادویچ در آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته تغییری نداشته و این شرکت در ماه آبان هر دو سال هیچ اتوبوسی تولید نکرده است. پیش از این نیز طی ماه‌های گذشته وضعیت تولید خودرو در کشور با افت همراه بود و برخی از مدل‌های پرتیراژ کشور با کاهش تولید مواجه شدند. از جمله می‌توان به کاهش تولید محصولات شرکت‌های بزرگ کشور مانند ایران خودرو و سایپا اشاره کرد که تاثیر قابل توجهی بر بازار خودرو گذاشت.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: