خودروی چاپ شده با چاپگر سه بعدی تنها 50 میلیون تومان

خودروی چاپ شده با چاپگر سه بعدی تنها 50 میلیون تومان

یک شرکت چینی فعال در صنعت چاپ سه بعدی به نام Polymaker با همکاری سازنده‌ی خودروهای برقی به نام XEV به تازگی از یک خودروی برقی شهری با نام LSEV رونمایی کرده اند که این خودرو به طور کامل با استفاده از چاپگر سه بعدی به تولید رسیده است و قیمت آن نیز تنها 10 هزار دلار یا چیزی در حدود 51 میلیون تومان است. ژیوفان لو مدیر اجرایی شرکت Polymaker با اشاره به اینکه کمپانی های دیگری نیز وجود دارند که اقدام به ساخت خودرو با چاپ سه بعدی کرده اند عنوان کرد که هیچ یک از تولیدات حال حاضر توانایی رقابت با LSEV را در بحث ابعاد، طراحی و کارایی ندارند.

این خودرو با داشتن طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 2489، 1295 و 1495 میلیمتر در بحث ابعاد کمی کوچک تر از اسمارت فورتو است. LSEV همچنین تنها 450 کیلوگرم وزن دارد و می تواند به حداکثر سرعت 69 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. این اتومبیل شهری همچنین با هر بار شارژ می تواند 149 کیلومتر مسافت را طی کند.
شرکت XEV این خودرو را به گونه ای طراحی کرده است که تنها از 57 قطعه تشکیل شده است و این در حالی است که یک خودروی عادی بیش از 2 هزار قطعه دارد و حداقل وزن یک خودروی عادی نیز 998 کیلوگرم است. تنها بخش هایی در این خودرو که با فناوری چاپ سه بعدی تولید نشده اند شاسی، صندلی ها و شیشه ها هستند. بخش های تولید شده با چاپگر سه بعدی نیز از جنس نایلون، پلی لاکتیک و پلی اتیلن ترموپلاستیک هستند.

این تولید کننده چینی همچنین ادعا کرده است که محصول تولیدی آن ها 4 تا 5 برابر یک خودروی عادی مقاومت دارد. تولید هر دستگاه از این خودرو نیز تنها به 3 روز زمان نیاز دارد.
برنامه ای که در حال حاضر برای تولید این خودرو وجود دارد این است که تا آپریل 2019 این خودرو با قیمت 10 هزار دلار به مشتریان اروپایی و آسیایی عرضه شود. این کمپانی فعلا 7 هزار سفارش را برای خودروی LSEV دریافت کرده است بیشتر سفارش دهندگان از قاره اروپا هستند. سازنده قادر است تا پایان سال آینده 20 هزار دستگاه از این خودروی برقی را به تولید برساند.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: