رشد 30 درصدی قیمت خودروهای وارداتی

رشد 30 درصدی قیمت خودروهای وارداتی

ایسنا : رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: در بازار خودروهای وارداتی بین ۲۰ تا ۳۰ درصد قیمت‌های فعلی حباب است که باید کاهش یابد. کوروش مرشدسلوک اظهار کرد: ممنوعیت یکباره واردات خودرو و در نتیجه محدودیت عرضه، باعث افزایش قیمت غیرواقعی و ایجاد حباب در بازار خودروهای وارداتی شده است.
وی با بیان اینکه حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد قیمت‌های فعلی در بازار خودرو حباب است که باید از بین برود، خاطرنشان کرد: اگر دولت اجازه واردات ۲۰ هزار دستگاه خودروی ثبت‌سفارش شده را بدهد شاهد ترکیدن این حباب و از بین رفتن بخش قابل‌توجهی از آن خواهیم بود. رئیس انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: پیش از ممنوع شدن واردات خودرو از ابتدای تیرماه، شرکت‌های واردکننده تعداد قابل‌توجهی خودرو را پیش فروش و نسبت به ثبت‌سفارش و طی کردن فرآیند واردات این خودروها اقدام کرده بودند.
وی افزود: با این حال دولت همزمان با ممنوع شدن ثبت‌سفارش و واردات خودرو، ثبت‌سفارش‌های پیشین صورت گرفته برای واردات این محصولات را نیز باطل کرد و شرکت‌ها موفق به واردات این خودروها نشدند.
مرشدسلوک با بیان اینکه قبل از ممنوع شدن واردات در تیرماه برای واردات حدود ۲۰ هزار دستگاه خودرو ثبت‌سفارش صورت گرفته است، تصریح کرد: اگر اجازه واردات خودروهای ثبت‌سفارش شده را بدهند از یکسو شرکت‌های واردکننده خودرو می‌توانند به تعهدات خود عمل کرده و خودروهای پیش فروش شده را تحویل مشتریان بدهند و از سوی دیگر شاهد کاهش قابل‌توجه قیمت‌ها در بازار خودرو خواهیم بود.
وی اظهار کرد: در مذاکراتی که در این رابطه با وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته‌ایم این وزارتخانه نظر مساعدی نسبت به واردات خودروهای ثبت‌سفارش شده داشته و در حال بررسی شرایط آن هستند.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: