رولزرویس فانتوم با تیونینگ ویلنر معرفی شد

رولزرویس فانتوم با تیونینگ ویلنر معرفی شد

دنیای تیونینگ خودرو تنها به تنظیم مجدد پیشرانه و سیستم انتقال قدرت اختصاص ندارد. گاهی با تغییراتی در فضای بیرونی، داخلی و آیرودینامیک خودرو نیز می‌توان به محصولی لوکس و چشم‌گیر رسید. تیونرهای آلمانی در زمینه تیونینگ پیشرانه و آیرودینامیک، فوق‌العاده عمل می‌کنند و شاید هیچ تیونری به پای آنان نرسد. اما گاهی اوقات مشتریان علاقه دارند که محصولاتی لوکس و زیبا از خودروسازان بخرند؛ درحالی‌که ممکن است برای هر سلیقه‌ای رنگ و تزئینات دلخواه وجود نداشته باشد. اینجا است که نوبت به استودیوهای طراحی خودرو می‌رسد و آن‌ها باید هنر خود را در تزئین داخلی نشان دهند.

رولزرویس یک خودروساز لوکس به‌حساب می‌آید که محصولات آن همیشه سرآمد امکانات و تجهیزات رفاهی هستند. شاید لوکس‌تر کردن یک خودروی لوکس کار بی‌حاصلی باشد؛ اما در دنیای خودرو چنین اتفاقی اصلا عجیب نیست. استودیو تیونینگ خودروی ویلنر (Vilner) بلغارستان در آخرین پروژه خود، نسخه کروک خودروی رولزرویس فانتوم (Rolls-Royce Phantom) مدل ۲۰۱۰ را برای بازسازی کامل فضای داخلی انتخاب کرده است. کوپه رولزرویس فانتوم از آن دسته خودروهای لوکس ب‌حساب می‌آید که ظاهر اسپرت دارند. خوشبختانه تیونر بلغاری رویکرد متعادل را در طراحی فضای داخلی ترجیح داده است و به‌جای روش رادیکال، تصمیم دارد هواداران واقعی این خودرو را همچنان حفظ کند.

با استفاده از چرم سفید لوکس و بادوام، ویلنر فضای داخلی کابین رولزرویس فانتوم کروک را به‌طور کامل تغییر داده است. با توجه به جزئیات مربوط به کارهای قبلی رولزرویس، تیونر معروف صوفیه (پایتخت بلغارستان) با دقت تمام بخش مرکزی صندلی‌های خودرو را با الگوی R دوبله تزئین کرده است. این الگو الهام‌گرفته از نام چارلز رولز و سر هنری رویس، بنیان‌گذاران خودروساز بریتانیایی است که با روشی هنرمندانه به این نکته اشاره می‌کند. الگوی سوراخ‌های ریز روی صندلی و لوازم داخلی چرمی خودرو، کارکرد حرارتی نیز دارد و به تهویه صندلی‌ها کمک می‌کند.

در حال حاضر رنگ بیرونی گیلاسی زیبای خودرو با کمربندها و دسته‌های صندلی و همچنین آرم RR رولزرویس که روی زیرسری‌ها گلدوزی شده‌اند، هماهنگ می‌شود. ویلنر درباره انتخاب رنگ گیلاسی برای طراحی بیرونی و کمربندهای ایمنی خودروی رولزرویس فانتوم دلیل بسیار جالبی دارد. این رنگی است که کارخانه سازنده آن را از میان بیش از ۴۴ هزار ترکیب رنگ مختلف برای مدل فانتوم انتخاب کرد. به همین دلیل ویلنر تصمیم گرفت این طرح رنگ را در میان انتخاب‌های خود وارد کند. اما هنگامی که از یک خودروی روباز (کانورتیبل) صحبت می‌کنیم، انتخاب طرح داخلی بسیار مهم‌تر است و مسئولیت بیش‌تری متوجه طراح می‌کند. در این حالت بیننده می‌تواند به‌طور همزمان فضای داخلی و بیرونی خودرو را ببیند؛ به همین علت تزئینات ویژه‌ای باید در تمام قسمت‌های خودرو استفاده شود تا بتواند گیرایی خود را حفظ کند.

در نهایت داشبورد خودرو به‌طور کامل با نوعی چرم ضد پرتو ماوراء بنفش خاص بازسازی شده است که بازتاب نور از شیشه جلوی خودرو را به حداقل می‌رساند. همچنین تمام پنل‌های چوبی موجود در کابین، از جمله آن‌هایی که در داشبورد و ساختمان در خودرو قرار دارند، با سه لایه لاک پرداخت و سپس دو بار جلاکاری شده‌اند. آخرین مورد مجموعه‌ای از پادری‌های سفارشی سیاه است که کف خودرو را به شیوه‌ای مناسب تزئین می‌کنند.

از آن‌جا که ویلنر عمدتا به انجام پروژه‌های تیونینگ فضای داخلی و خارجی خودرو شناخته می‌شود، پیشرانه ۶.۷۵ لیتری خورجینی ۱۲ سیلندر همچنان در زیر کاپوت انجام وظیفه می‌کند. این پیشرانه قادر است ۴۵۳ اسب بخار قدرت و ۵۳۱ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند که البته برای یک خودروی لوکس ضروری به نظر نمی‌رسد؛ اما با توجه به مشخصات هندسی پیشرانه می‌توان گفت که چنین قدرتی برای آن بسیار کم است. نیروی پیشرانه توسط جعبه‌دنده ۶ سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود و خودرو از نوع محرک عقب است که در دنیای خودرو طرف‌داران زیادی دارد.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: