رونمایی از پژو 508 SW؛ یک استیشن واگن زیبا با الهام از طراحی 508 سدان

رونمایی از پژو 508 SW؛ یک استیشن واگن زیبا با الهام از طراحی 508 سدان

مدتی پیش پژو از سدان جدید و زیبای خود یعنی نسل دوم 508 رونمایی کرد. طراحی داخل و خارج 508 شگفت انگیز است و کابین لوکسی دارد. با توجه به اینکه پژو یک خودروساز اروپایی است مدل استیشن واگن 508 را نیز تولید کرده است که 508 SW نامیده می شود. از زمان معرفی پژو 504 که به 50 سال قبل بر می گردد، این خودروساز فرانسوی همیشه نمونه های استیشن واگن را بر اساس مدل های سدان خود طراحی کرده است. پژو 508 SW از همان طراحی زیبای مدل سدان برخوردار است که یک سقف کشیده تر و درب مخصوص بارگیری در قسمت عقب به آن اضافه شده است که فضای داخل کابین و جنبه های کاربردی این خودرو را افزایش داده و آن را به یک گزینه جذاب تر تبدیل کرده است.

نمای منحصر به فرد قسمت جلو از مدل سدان به این خودرو منتقل شده است که انبوهی از خطوط طراحی برجسته در این قسمت وجود دارد. در نمای جانبی 508 استیشن یک خط طراحی ظریف و زیبا وجود دارد که درست از قسمت زیر شیشه جلو شروع می شود و در راستای طول خودرو تا محفظه چراغ های عقب امتداد می یابد. این طرح در مدل سدان نیز وجود دارد. ظرافت دیگری که در قسمت عقب به چشم می خورد حک شدن حروف پژو در وسط درب صندوق درست زیر شیشه عقب است.

طول 508 استیشن 4.78 متر است که تنها 3 سانتی متر بیشتر از مدل سدان و 5 سانتی متر کوتاهتر از نسل قبلی خود است. ظرفیت حمل بار این خودرو در حالت عادی 530 لیتر و با خواباندن صندلی های عقب به 1780 لیتر می رسد.
پژو 508 استیشن بر اساس پلتفرم EMP2 پژو ساخته می شود که باعث شده وزن آن نسبت به مدل قبلی حدود 70 کیلوگرم کاهش یابد.

داخل کابین 508 SW سیستم اطلاع رسانی i-Cockpit وجود دارد که در تمام محصولات پژو نصب می شود. پژو 508 استیشن مانند مدل سدان از همان غربیلک فرمان کوچک و صفحه نمایش 12.3 اینچی برای قسمت پشت آمپر که در ارتفاع بالا نصب شده برخوردار است. یک صفحه نمایش لمسی 10 اینچی در قسمت وسط داشبورد وجود دارد که با استفاده از آن می توان به نرم افزارهای اپل کار پلی و اندروید اتو، سیستم سرگرمی Mirrorlink پژو و سیستم ناوبری سه بعدی دسترسی پیدا کرد.

در کنار طراحی زیبا انبوهی از فناوری های ایمنی پیشرفته در 508 SW وجود دارد که عبارتند از سیستم دید در شب مادون قرمز، کروز کنترل تطبیقی همراه با سیستم Stop & Go، سیستم کمک پارک، سیستم ترمز اضطراری خودکار، سیستم حفظ حرکت خودرو بین خطوط، سیستم نور بالای خودکار، سیستم شناسایی علائم ترافیکی و سیستم شناسایی نقاط کور.
پژو 508 استیشن از همان موتورهای مدل سدان نیرو می گیرد. قدرت موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر بنزینی توربوشارژ این خودرو که از خانواده Pure Tech است بسته به مدل های مختلف از 180 تا 225 اسب بخار متغیر است. این موتور 1.6 لیتری تنها با گیربکس 8 دنده اتوماتیک ارائه می شود. مشتریان این خودرو می توانند از میان سه موتور دیزلی Blue HDi با حجم های 1.5 تا 2.0 لیتر یکی را انتخاب کنند. قدرت این موتورها 130، 160 و 180 اسب بخار است. گیربکس 6 دنده دستی فقط برای نمونه 130 اسبی ارائه می شود و بقیه موتورها به گیربکس 8 دنده اتوماتیک متصل می شوند. در نیمه دوم سال 2019، یک نسخه پلاگین هایبرید از پژو 508 استیشن معرفی می شود. تمام موتورهای بنزینی و دیزلی این خودرو دارای استاندارد آلایندگی Euro6.d Temp هستند.

در حالت رانندگی اقتصادی، موتورهای بنزینی Pure Tech این خودرو که مجهز به گیربکس 8 دنده اتوماتیک هستند به صورت خودکار وارد حالت حرکت آزاد می شوند. در صورتی که شرایط مهیا باشد این حالت در بازه سرعتی 25 تا 130 کیلومتر در ساعت فعال می شود. این حالت در صورتی فعال می شود که سیگنال نبودن پای راننده روی پدال گاز شناسایی شود. با فعال شدن این حالت اصطکاک اجزای درونی گیربکس کمتر می شود که مصرف سوخت را حدود 3 درصد کاهش می دهد.
پژو 508 استیشن میوه ممنوعه در بازار امریکا است زیرا یک خودروی استیشن واگن است و خودروهای استیشن و حتی هاچبک ها در این بازار فروش ضعیفی دارند. زیرا انبوهی از کراس اوور و SUV در این بازار حضور دارند که تقاضا برای آنها زیاد است. با این حال پژو 508 SW یک خودروی زیبا با انبوهی از فناوری و یک کابین لوکس است. این خودرو قبل از اینکه در ژانویه سال 2019 وارد بازار اروپا شود مدتی بعد در سال 2018 در نمایشگاه خودروی پاریس به نمایش گذاشته می شود.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: