زمانی برای غرش شیر فرانسوی؛ نسخه 300 اسب بخاری پژو 508 در راه است

زمانی برای غرش شیر فرانسوی؛ نسخه 300 اسب بخاری پژو 508 در راه است

پژو قصد دارد تا با عرضه نسخه‌ی پلاگینی هیبریدی از خودروی سدان 508 فروش این خودرو را افزایش دهد. این مدل که به گزارش اتوکار تا سال آینده وارد بازار خواهد شد به یک موتور 1.6 لیتری توربو در جلو یک موتور الکتریکی در محور عقب مجهز خواهد بود.
موتور بنزینی این مدل توانایی تولید قدرتی در حدود 200 اسب بخار را خواهد داشت و موتور الکتریکی هم 99 اسب بخار قدرت دارد. انرژی مورد نیاز موتور الکتریکی هم از یک باتری لیتیوم-یونی تامین می شود که این باتری می تواند شعاع حرکتی تمام برقی 50 کیلومتری را برای این خودرو فراهم کند.

با دلیل طراحی هوشمندانه پژو در این مدل، اضافه شدن موتور برقی به این خودرو هیچ گونه فضایی را از صندوق بار و یا اتاق اشغال نکرده است و این مورد با توجه به اینکه با یک خودروی سدان مواجه هستیم بسیار قابل تحسین است. نیروی موتور بنزینی هم با استفاده از یک گیربکس دنده اتوماتیک به چرخ ها انتقال پیدا خواهد کرد.

پژو به احتمال زیاد این پلتفرم پلاگین هیبریدی را که EMP2 نام دارد را در نسل های بعدی 3008 و 5008 نیز مورد استفاده قرار خواهد داد.
پژو در آینده و در نمایشگاه خودروی پاریس 201 نیز احتمالا خودروی اسپرت جدید خود را با نام 308 GTi رونمایی خواهد کرد که این مدل نیز به همین پیشرانه 1.6 لیتری توربو مجهز خواهد بود.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: