سیاست ارزی دولت راهکار تعدیل نرخ خودرو

سیاست ارزی دولت راهکار تعدیل نرخ خودرو

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست ارزی دولت مشخص کننده سطح تعدیل قیمت های خودروهاست و با شرایط کنونی افزایش قیمت برخی قطعات اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «فریدون احمدی» درباره درخواست خودروسازان و قطعه سازان برای آزادسازی قیمت ها افزود: بحث آزادسازی قیمت ها هیچگاه مطرح نبوده، بلکه «منطقی سازی» قیمت ها مورد نظر است.
احمدی افزود: معتقدیم قیمت ها باید منطقی و متناسب با رشد قیمت مواد اولیه، بهبود بهره وری و غیره باشد اما میزان تعدیل قیمت به سیاست ارزی دولت بستگی دارد.
وی بیان داشت: بخشی از قیمت تمام شده قطعات مورد استفاده در خودروها، به مواد اولیه مورد استفاده برمی گردد و در این زمینه باید نگاه کرد واردکننده از چه ارزی استفاده می کند.
** لزوم ورود سازمان حمایت
احمدی در پاسخ به اینکه درخواست قطعه سازان و خودروسازان به معنی حذف شورای رقابت از قیمتگذاری نخواهد بود، گفت: کار شورای رقابت قیمتگذاری نیست، بلکه وظیفه اصلی آن شناسایی انحصار و مقابله با آن است.
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: معتقدم در قیمتگذاری خودروهای کلاس اقتصادی، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باید حضور داشته باشد.
رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور چندی پیش تعدیل قیمت انواع قطعه با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه در بازار را خواستار شد.
«محمدرضا نجفی منش» ابراز امیدواری کرد این خواسته قطعه سازان عملی شود؛ در غیر این صورت به مثابه خود تحریمی است و عواقبی نظیر تعدیل نیرو و کاهش تولید قطعه سازان را به دنبال دارد.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: