فراری برنده‌ی جایزه موتور سال شد

فراری برنده‌ی جایزه موتور سال شد

در اینکه فراری تبحر خاصی در تولید موتورهای قدرتمند دارد هیچ شکی وجود ندارد. این خودروساز در حقیقت شهرت خود را مدیون همین موتورهای فوق العاده قوی و کارایی بالای اتومبیل های تولیدی اش است. فراری آنقدر کمپانی موفقی است که شاید نیازی هم به برنده شدن جوایز نداشته باشد اما در هر صورت امسال موتور 3.9 لیتری توربو شارژر دارد هشت سیلندر این شرکت برنده جایزه‌ی بین المللی برترین موتور سال 2018 شده است.
دن اسلاونیچ مدیر جایزه ی IEOTY در این خصوص گفته است: " این موتور 3.9 لیتری هشت سیلندر که در فراری 488 GTB مورد استفاده قرار گرفته است مثال بسیار خوبی از یک موتور قدرتمند و دارای عملکرد بالا است. حال ما شاهد نسخه‌ی بهینه سازی شده و تقویت شده ی این موتور در مدل Pista هستیم و باید اعتراف کرد که این موتور حد نهایت مهندسی فراری را به نمایش می گذارد و باید آن را یک اثر هنری به حساب آورد."
موتور 3.9 لیتری توربوی فراری 488 Pista می تواند 711 اسب بخار قدرت و 770 نیوتن متر گشتاور را تولید کند. این قدرت و گشتاور در مقایسه با مدل 488 GTB حدود 50 اسب بخار و 10 نیوتن متر بیشتر است. فراری عنوان کرده است که این موتور قوی ترین موتور هشت سیلندر تاریخ این کمپانی است. شتاب صفر تا صد کیلومتر این مدل تنها 2.85 ثانیه است و حداکثر سرعت آن نیز به 340 کیلومتر بر ساعت می رسد. این مدل توانایی رسیدن به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت را در تنها 7.6 ثانیه دارد.

اما در جایزه‌ی موتور سال 2018 موتور فرای توانسته است 486 امتیاز را از 68 داور بین المللی دریافت کند. جایگاه دوم این جایزه به موتور 3 لیتری توربو از پورشه رسیده است که توانسته است 198 امتیاز را دریافت کند. جایگاه سوم نیز به موتور 12 سیلندر 6.5 لیتری فراری رسید که متعلق به مدل 812 سوپر فست است و 158 امتیاز را دریافت کرده است.
دیگر موتورهای شرکت کننده نیز شامل موتور 2.5 لیتری 5 سیلندر توربو از آئودی با 110 امتیاز (متعلق به مدل TT RS و RS3) در جایگاه هفتم، موتور برقی تسلا با 149 امتیاز در جایگاه چهارم و موتور 2 لیتری توربوی پورشه (مدل های 718 باکستر و کیمن) با 68 امتیاز در جایگاه نهم هستند.
امسال سومین سالی است که موتور 3.9 لیتری توربوی فراری برنده جایزه‌ی موتور سال می شود و پنجمین باری است که این کمپانی این جایزه را از آن خود می کند. در 20 سال گذشته فراری توانسته است تا 27 جایزه را در بخش موتور از آن خود کند.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: