فورد اج ST مدل ۲۰۱۹ رونمایی شد

فورد اج ST مدل ۲۰۱۹ رونمایی شد

شرکت فورد، مدل ۲۰۱۹ اج را با آپشن‌های ST معرفی کرده است که همراه پیشرانه‌ی قدرتمند ۳۳۵ اسب بخاری و جعبه‌دنده‌ی خودکار ۸ سرعته به بازار عرضه خواهد شد.فورد به‌تازگی مدل فیس‌لیفت شده‌ی خودروی کراس اوور اج را معرفی کرده که قرار است به‌عنوان مدل ۲۰۱۹ این خودرو وارد بازار شود. این مدل دارای تغییرات ظاهری است و از نظر فنی نیز در مقایسه با مدل فعلی اج ارتقاء پیدا کرده است. فول‌ترین نسخه‌ی فورد اج، مدل ST است که بالاترین و قوی‌ترین مدل به شمار می‌رود.

فورد برای سال ۲۰۱۹ نیز به عرضه‌ی پیشرانه‌ی چهارسیلندر توربوی ۲ لیتری روی مدل اج ادامه خواهد داد. این پیشرانه‌ی کوچک و کم‌مصرف می‌تواند ۲۵۰ اسب بخار قدرت تولید کند که در مقایسه با مدل سال گذشته، ۵ اسب بخار بیشتر است. همچنین یک جعبه‌دنده‌ی ۸ سرعته در این خودرو وجود دارد که در مقایسه با جعبه‌دنده‌ی قدیمی فورد اج، دو دنده بیشتر دارد و می‌تواند مصرف سوخت این خودرو را پایین‌تر بیاورد. همچنین اهرم تعویض دنده‌ی این خودرو دیگر به شکل سنتی نیست و یک جوی‌استیک چرخشی جایگزین آن شده است.
فورد برای ارتقاء ایمنی این خودرو اقدام به نصب تجهیزات کمکی رانندگی به‌صورت استاندارد کرده است که شامل سیستم هشدار برخورد از جلو، سیستم کمکی پیشگیری از تصادف، سیستم هشدار نقطه کور، سیستم هشدار بین خطوط و چراغ‌های هوشمند اتوماتیک هستند.

فورد طراحی و ظاهر مدل اج را نیز بروزرسانی کرده است؛ به‌طوری که جلوپنجره‌ی کاملا جدیدی برای این خودرو طراحی شده و چراغ‌های جدید جلو به‌صورت استاندارد از نوع LED هستند. طراحی جدید کاپوت نمایی بهتر به این خودرو بخشیده است و اج دیگر همانند قبل ظاهری جعبه‌ای شکل ندارد. فورد همچنین به سبک خودروهای هاچ بک خود، در بخش عقبی خودرو یک نوار بزرگ سیاه رنگ نصب کرده است که نمایی بسیار جذاب را در عقب خودرو ایجاد می‌کند.
خبر خوب برای مشتریانی که خواهان یک خودروی کراس‌اوور اسپرت هستند، این است که فورد برای نخستین بار تصمیم گرفته در مدل اج از پسوند ST استفاده کند که تا پیش از این در خودروهای شاسی بلند این شرکت استفاده نشده بود. این مدل درست همانند مدل اسپرت اج به یک پیشرانه‌ی شش سیلندر V شکل به حجم ۲.۷ لیتر از نوع تویین توربو مجهز است و می‌تواند ۳۳۵ اسب بخار قدرت و ۵۱۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. نسخه‌ی قبلی این پیشرانه‌ی اکوبوست می‌توانست ۳۱۵ اسب بخار قدرت و ۴۷۵ نیوتن‌متر گشتاور داشته باشد. مدل ST همچنین به یک جعبه‌دنده‌ی خودکار ۸ سرعته مجهز است و به‌صورت استاندارد به همراه سیستم چهارچرخ محرک عرضه خواهد شد. برای این مدل سیستم تعلیق بهینه‌شده برای دستیابی به هندلینگ بهتر طراحی شده و سیستم ترمز نیز تقویت شده است.

مدل ST فورد اج در ظاهر نیز تفاوت‌های با سایر مدل‌های اج دارد؛ برای مثال جلوپنجره‌ی این مدل به فورد فوکوس ST شباهت دارد و رکاب‌های جانبی این مدل نیز متفاوت با سایر مدل‌ها است. در بخش عقبی باید به خروجی‌های اگزوز دوگانه اشاره کرد. در داخل کابین نسخه‌ی ST شاهد به‌کارگیری صندلی‌های اسپرت با ضخامت بیشتر هستیم.
فورد هنوز قیمت و زمان دقیقه عرضه‌ی اج مدل ۲۰۱۹ را اعلام نکرده است؛ ولی پیش‌بینی می‌شود که رونمایی رسمی از این خودرو در نمایشگاه خودروی آمریکای شمالی در شهر دیترویت انجام شود.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: