قدرت آلمانی در اسارت قوانین، وقتی نمی توانید از حداکثر سرعت بی ام وM5 لذت ببرید

قدرت آلمانی در اسارت قوانین، وقتی نمی توانید از حداکثر سرعت بی ام وM5 لذت ببرید

یک اصل همیشگی در خودروسازهای آلمانی وجود دارد و آن اطمینان از حفظ برتری در رقابت با خودروسازان دیگر کشورهاست. در آخرین دور از این بروز رسانی ها، بی ام و نسخه M5 Competition را با یک موتور 4.4 لیتری هشت سیلندر خورجینی به بازار ارایه کرده است. این موتور حجیم به کمک توربوهایش، می تواند در حدود 617 اسب بخار تولید کند.
رقیب اصلی بی ام و M5 Competition، دیگر آلمانی پر قدرت یعنی مرسدس E63 خواهد بود. اما به گفته معاون امور بین الملل بی ام و، خودروسازان آلمانی چندان در ایجاد فشار بر دولت جهت پذیرش خودروهایی با قدرت بالاتر موفق نبوده اند. به خصوص در مورد قانونی فدرال که عنوان می کند حداکثر سرعت خودروهایی که در آلمان عرضه می شوند، باید 250 کیلومتر بر ساعت و کمتر باشد.

مدیر امور بین الملل بی ام و از این قانون بسیار ناراضی است. وی می گوید من یک بی ام و 550i دارم و وقتی در اتوبان با سرعت 250 کیلومتر در ساعت میرانم، دور موتور خودرو روی 2000rpm است. مشخص است که خودروی من می تواند سریع تر از این مقدار برود. این محدودیت دولت آلمان موجب می شود که ما نتوانیم تکنولوژی های افزایش سرعت را به نام خودمان ثبت کنیم و در این زمینه دیگر رقیبان از ما پیشی گرفته اند.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: