مدل مفهومی پورشه 911 اسپیدستر رونمایی شد

مدل مفهومی پورشه 911 اسپیدستر رونمایی شد

به مناسب ۷۰ سالگی ساخت خودروهای اسپرت پورشه، مدل مفهومی 911 اسپیدستر با الهام از مدل‌های کلاسیک 356 اسپیدستر رونمایی شد. 911 اسپیدستر با ترکیب دو رنگ در بدنه، آینه‌های جانبی خاص، سقف کوتاه‌، رینگ‌های جدید ۲۱ اینچی با الگو از مدل کلاسیک و طرح جذاب در باک بنزین در مرکز کاپوت بسیار زیبا و منحصر‌ب‌فرد به نظر می‌رسد.

این مدل مفومی که بر اساس نسل فعلی خانواده‌ی پرتعداد پورشه 911 ساخته شده است، با ویژگی‌هایی چون شیب زیاد شیشه‌ی جلو، جذف صندلی‌های عقب و اضافه شدن کاور منحنی شکل از جنس فیبرکربن، یادآور مدل‌های کلاسیک اسپیدستر این برند است. همانند سنت مدل‌های اسپیدستر (Speedster)، سقف الکترونیکی وجود ندارد و باید با مکانیزم دستی و سبک وزن تعبیه شده، کابین این مدل را پوشاند که البته فعلاً تصاویری از سقف سبک وزن این مدل مفهومی منتشر نشده است.

911 اسپیدتر ترکیبی از بدنه‌ی کاررا 4 کبریوله و شاسی و قوای محرکه‌ی 911GT3 با پیشرانه‌ی ۶ سیلندر خطی ۴ لیتری و قدرت ۵۰۰ اسب بخار و گیربکس دستی ۵ سرعته است. در این مدل مفهومی آینه‌های مدرن 911 حذف و به‌جای آن نوع کلاسیک کروم و مسابقه‌ای نصب شده است که با ترکیب رنگ نقره‌ای و سفید در هماهنگی کامل قرار دارد. طرح مسابقه‌ای کلاسیک پورشه با وجود شماره‌ی ۷۰ و شکل خاص چراغ‌های جلو، کاملاً به یاد محصولات گذشته‌ی این برند در کابین 911 اسپدستر مفهومی، صندلی‌های مسابقه‌ای، روکش‌های چرم انلین با رنگ قهوه‌ای روشن، تزئینات فیرکربن . نبود هیچگونه تجهیزات رفاهی مدرن شامل نمایشگر راهیاب ماهواره‌ای، سیستم تهویه و سیستم صوتی جلب توجه می‌کنند.

باید توجه داشت که نسل فعلی 911 روزهای آخر خود را می‌گذارند و تولید یک مدل اسپیدستر به‌عنوان پایان بخش این نسل، منطقی به‌نظر می‌رسد. با اینکه هنوز اطلاعاتی از عرضه این مدل مفهومی اعلام نشده است، ولی احتمال تولید و فروش 911 اسپیدستر در تعداد محدود در آینده‌ای نزدیک وجود دارد.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: