مذاکرات برای ساخت خودروی هیوندای در ایران

مذاکرات برای ساخت خودروی هیوندای در ایران

معاونت بازاریابی و فروش شرکت پاکرو سبز قشم در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار دنیای خودرو مبنی بر اینکه این شرکت برنامه ای برای تولید خودروهای هیبرید با شرکت هیوندای در آینده در ایران دارد یا نه، گفت: فعلا اگر اتفاقی هم بیفتاد باید به صورت مونتاژ باشد.
دراین زمینه صحبت هایی با این شرکت انجام داده ایم و برند هیوندای در زمینه ساخت خودرو در ایران با ما به تفاهم هایی رسیده است اما این شرکت بر روی ساخت هیبریدها حساس تر است و مسلما تا حصول نتیجه در این خصوص زمان زیادی لازم است.

بهنام بهجت در ادامه اعلام کرد: شرکت پاکروباس به صورت زیرمجموعه پاکرو واردکننده اتوبوس های برقی در بحث حمل و نقل عمومی خواهد بود و با چهار شرکت خارجی در این زمینه ارتباط هایی برقرار شده است که امیدواریم مذاکرات تا خرداد به نتیجه برسد.وی افزود: شهرداری و شورای شهر هم قول هایی برای فراهم کردن زیرساخت های آن داده اند.
وی با بیان اینکه سهم خودورهای هیبرید از کل خودروهای وارداتی کشور تنها حدود ۷ هزار تا یعنی ۱۰ درصد تعداد وارداتی هاست، اظهار کرد: در این شرایط با تصمیمات غیرکارشناسی باعث شده اند که ۵۰۰ خودروی ما در گمرک بماند در حالی که به مشتری برای تحویل آنها وعده داده ایم و از انجا که ماندن خودورها در گمرک هزینه های بالایی برای ما به دنبال دارد مجبوریم آنها را ترخیص کنیم و نمی توانیم تا زمان اصلاح تعرفه ها منتظر بمانیم.
بهجت عنوان کرد: با افزایش ۹ برابری تعرفه خودورهای هیبرید توسط دولت، ما باید برای وارد کردن یک دستگاه خودروی هیبرید، هزینه ای که تا پیش از این برای ۹ خودرو می دادیم را بپردازیم.
معاونت گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت پاکرو سبز قشم هم در این نشست بیان کرد: وزیر صنعت اعلام کرده اند که تعرفه های خودروی هیبرید ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است، این در حالی است که ما همچنان با تعرفه ۴۵ درصد در حال ترخیص خودروهای هیبرید هستیم.
جواد نفری تصریح کرد: در سال گذشته تعدادی خودرو با نام شرکت پاکرو از گمرک ترخیص شد، در حالی که این خودورها مربوط به شرکت ما نبوده اند و الان وقتی برای گارانتی به ما مراجعه می کنند کد آنها در سیستم ثبت نشده است. در آن زمان دولت علت ترخیص این خودروها را هک شدن سایت ثبت سفارش اعلام کرد.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: