مرسدس بنز لوکس ترین شاسی بلند GLS را به زودی روانه بازار خواهد کرد

مرسدس بنز لوکس ترین شاسی بلند GLS را به زودی روانه بازار خواهد کرد

مرسدس بنز لوکس ترین مدل از نسل سوم شاسی بلند GLS را با نام می باخ GLS به زودی روانه بازار خواهد کرد. این خودرو قرار است به رقابت با بنتلی بنتایاگا بپردازد. به گزارش اتوکار این خودرو در حال حاضر در دست توسعه است و احتمالا مدل کانسپت آن در ماه آپریل در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی خواهد شد و سپس رونمایی از محصول نهایی نیز در ماه نوامبر در نمایشگاه خودروی لس آنجلس انجام خواهد شد.
به گفته ی یکی از مقامات مرسدس بنز مدل اس کلاس می باخ توانسته در بازارهای بسیاری فروش بالایی را تجربه کند و همین امر سبب شده تا دایملر به فکر تولید یک می باخ جدید باشد. برنامه نیز این است که یک می باخ شاسی بلند تولید شود که از هر نظر در مقایسه با مرسدس استاندارد ارتقا پیدا کرده باشد و سطوح بالایی از لوکس بودن را در اختیار سرنشینان قرار دهد.
همچنین مرسدس می باخ GLS در صورت تولید اولین مدل می باخ خواهد بود که در خاک آمریکا تولید می شود. تولید GLS در کارخانه ی توسکالوسا در ایالت آلاباما انجام خواهد شد.

مهم ترین تغییر مرسدس می باخ GLS در مقایسه با GLS عادی به ظاهر بیرونی خودرو بر می گردد که در مدل می باخ شاهد استفاده از جلوپنجره و رینگ های متفاوتی هستیم که نمایی بسیار لوکس به خودرو داده اند. همچنین نامشخص است که آیا مرسدس می باخ GLS به صورت 7 نفره به تولید خواهد رسید یا به صورت 5 نفره.

از نظر فنی، این خودرو دارای موتوری مشابه با مدل های AMG 63 است و قدرت مورد نیاز آن از یک موتور هشت سیلندر 4 لیتری تامین می شود که دارای توربوشارژر بوده و می تواند 462 اسب بخار قدرت و 700 نیوتن متر گشتاور را تولید کند. موتور این خودرو قبلا در مدل می باخ S560 نیز مورد استفاده قرار گرفته است. البته این احتمال نیز وجود دارد که مرسدس بنز اقدام به نصب موتور 12 سیلندر 6 لیتری با قدرت 620 اسب بخار و گشتاور 1000 نیوتن متری روی این خودرو کند.

برخی گزارش ها نیز حاکی از این هستند که مرسدس در حال کار روی توسعه ی مدلی پلاگین هیبریدی از می باخ S560 است که این موتور در صورت نهایی شد در مدل GLS می باخ نیز عرضه خواهد شد. این موتور هیبریدی از یک موتور بنزینی شش سیلندر وی شکل با قدرت 362 اسب بخار و یک موتور برقی با قدرت 120 اسب بخار و گشتاور 440 نیوتن متر تشکیل شده است که توانایی حرکت در حالت برقی تا مسافت 50 کیلومتر را نیز دارد.
مرسدس می باخ GLS دو رقیب اصلی به نام های بنتلی بنتایاگا و رنجروور AVAutobiography دارد و به زودی رولزرویس کالینان نیز به جمع این شاسی بلندهای فوق لوکس اضافه خواهد شد.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: