مشخصات فنی «لاگوندا ویژن کانسپت»، شاهکار الکتریکی آستون‌مارتین

مشخصات فنی «لاگوندا ویژن کانسپت»، شاهکار الکتریکی آستون‌مارتین

آستون‌مارتین، خودروساز لوکس انگلیسی هم می‌خواهد مانند دیگر خودروسازان برتر جهان، اولین خودروی الکتریکی خود را بسازد. در نمایشگاه ژنو امسال مشخص شد که این شرکت به دنبال ساخت یک خودروی الکتریکی لوکس است.
بر اساس طرح کانسپت جدید لاگوندا (Lagonda) که در اتوشوی ژنو 2018 رونمایی شد، می‌توان انتظار داشت که خودروهای الکتریکی برند مشهور آستون‌مارتین، شباهتی با دیگر شاهکارهای طراحی این شرکت مانند DB11 یا Rapid نخواهد داشت.

علاقه‌مندان به صنعت خودرو، آستون‌مارتین را با خودروهای قدرتمند اسپرت و لوکس می‌شناسند؛ اما با معرفی سدان یک‌میلیون دلاری «لاگوندا تاراف» (Lagonda Taraf) این تصویر به هم ریخت. آستون‌مارتین، برند لاگوندا را در سال 2008 (1387) دوباره زنده کرد تا نسل جدیدی از خودروهای لوکس را به بازار بفرستد. حال قرار است جدیدترین خودرو با برند لاگوندا در سال 2021 (1400) تحویل مشتریان شود.

سیستم غیرمتمرکز نیروی محرکه الکتریکی این خودرو باعث شده تا دیگر نیازی به کاپوت وجود نداشته باشد. همین‌طور، سیستم مستقل هدایت این خودرو نیاز به دید واضح از شیشه جلو را برطرف کرده است؛ درنتیجه، دیگر لازم نیست این شیشه زاویه زیادی با زمین داشته باشد.
همه این مزایا سبب شده است تا این خودرو بر اساس منحنی زیبایی طراحی شود که از جلو شروع می‌شود و با انحنایی چشم‌نواز در انتهای عقبی پایان می‌پذیرد.
بااین‌حال، طراحان آستون‌مارتین، پشت خودرو را تا حدی از چرخ‌های عقبی فراتر برده‌اند و تا حدی تعادل طرح را از دید نیم‌رخ به هم زده‌اند.

البته طراحی کشیده خودرو احتمالا در راستای هدف طراحان برای افزایش فضای داخلی آن بوده که خود، نقطه قوتی برای آن محسوب می‌شود.همین‌طور وجود دریچه‌هایی در سقف خودرو باعث شده تا سرنشینان مجبور نباشند مانند خودروهای دیگر، خم شوند و سر جای خود بنشینند؛ بلکه در این طرح، قادر خواهند بود تا به‌راحتی بایستند و تا محل نشستن خود، راه بروند.
لاگوندا ویژن (The Lagonda Vision) از سیستم هدایت خودران سطح 4 بهره می‌برد که می‌تواند تمام مسئولیت‌های رانندگی را بر عهده بگیرد.
فرمان این خودرو می‌تواند به سمت راست و چپ کابین حرکت کند و صندلی‌های جلو هم می‌توانند 180 درجه بچرخند و رو به سرنشینان عقبی خودرو قرار بگیرند. بااین‌حال، ویژگی‌های دیگری هم برای این سیستم در نظر گرفته شده که جزئیات آن اعلام نشده است.
به گفته طراحان آستون‌مارتین، باتری این خودرو می‌تواند آن را در طول مسافتی 664 کیلومتری، جابه‌جا کند. این باتری به شکل بی‌سیم قابل شارژ خواهد بود.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: