معرفی اولیه هیوندای سانتافه 2019

معرفی اولیه هیوندای سانتافه 2019

هیوندای این هفته با انتشار تیزری از مدل جدید سانتفه برای سال 2019 رونمایی کرد که این خودرو چهارمین نسل از این کراس اوور محبوب کره ای به شمار می رود. با نگاهی به تصاویر رسمی منتشر شده از این خودرو در خواهید یافت که سانتافه جدید تقریبا هیچ شباهتی به مدل قبلی خود ندارد. در نمای جلویی این خودرو شاهد طراحی کاملا مدرنی هستیم که اصلی ترین بخش ان را جلوپنجره تشکیل می دهد و چراغ های جلویی نیز کاملا باریک بوده و ظاهر مدرنی دارند و شبیه به چراغ های مدل های کونا و مدل کاملا جدید سلول سوختی Nexo هستند.

بارزترین مشخصه سانتافه جدید همانطور که گفتیم جلو پنجره آن است این جلو پنجره که هیوندای از آن با نام جلوپنجره آبشاری نام می‌برد نخستین بار در مدل جدید i30 اعمال شد استفاده شد و حالا شاهد استفاده از آن در هیوندای سانتافه نیز هستیم طراحی خاص چراغ ها نیز نمایی متمایز به جلوی این شاسی‌بلند بخشیدند. همچنین طراحی گلگیرها نیز فرق کرده است و نمایی عضلانی تر از قبل را برای بخش جانبی خودرو فراهم کرده اند.

طراحی داخلی سانتافه نیز کاملا متفاوت با نسل قبلی است و شاها یک داشبورد جدید هستیم که کمترین شباهتی را به داشبورد مدل قبلی دارد و بیشتر به داشبورد هیوندای کونا شبیه شده است. ارتفاع صفحه نمایش سیست مالتی مدیای خودرو نیز افزایش پیدا کرده است تا راننده در هنگام رانندگی چشم خود را از جاده بر نداشته و بتواند با کمترین میزان حواس پرتی به این صفحه نمایش نگاه کند. گرچه تصویر دقیق از پشت آمپرهای سانتافه جدید نیز وجود ندارد اما حدس می زنیم که پشت امپرهای این خودرو تماما دیجیتالی باشند. همچنین هیوندای قول نسخه ای سانتافه را با فاصله‌ محوری بیشتر داده است که فضای پای بیشتری را برای سرنشینان عقب فراهم می کند.

هیوندای سانتافه جدید با موتور 2 لیتری توربو بنزینی، ۲ لیتری توربودیزلی و 2.2 لیتری توربودیزلی به بازار خواهد آمد و از یک گیربکس 8 دنده اتوماتیک نیز بهره مند است که نیرو را به هر چهارچرخ خودرو انتقال می دهد.
همچنین سانتافه جدید به سیستمی مجهز است که در صورتی که سرنشینان بخواهند در را باز کنند و خودرویی در حال عبور از کنار باشد به سرنشینان هشدار می دهد. این سیستم نه تنها در خصوص باز کردن درها به سرنشینان هشدار می دهد بلکه اقدام به قفل کردن درها نیز می کند تا از بروز حادثه جلوگیری کند. همچنین سانتافه جدید به سامانه ای مجهز است که به راننده هشدار می دهد آیا کسی از سرنشینان عقب قصد پیاده شدن را دارد یا نه.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: