معرفی تغییرات لکسوس NX 2018

معرفی تغییرات لکسوس NX 2018

لکسوس NX را می توان نقطه عطف محصولات لکسوس در بازار ایران توصیف کرد، به خصوص پس از وضع قانون منع واردات خودروهای لوکس در سال 2014 که بسیاری از محصولات این برند خوشنام ژاپنی از عرضه در بازار کشورمان باز ماندند، NX توانست به لطف پیشرانه 2.0 لیتری توربوچارجر خود از سد قوانین وارداتی گذشته و بار دیگر طعم کیفیت و دقت به سبک ژاپنی را به خریداران خود هدیه دهد.
اما این روزها نیز با وضع قانون وارات جدید و منع واردات خودروهایی با قیمت بیش از 40 هزار دلار، بار دیگر واردات محصولات لکسوس در هاله ای از ابهام قرار گرفته و کاملا مشخص نیست که می توانیم شاهد عرضه مدل های جدید NX در کشورمان باشیم یا خیر؟
با این وجود تاکنون چند دستگاه از مدل های لکسوس NX 2018 به نمایشگاه های ایرتویا راه یافته اند و از این رو می توان تغییرات ظاهری و آپشنی این مدل را بررسی کرد.

در ظاهر خودرو تغییر گرافیک چراغ ها، همرنگ شدن حاشیه گلگیرها با بدنه و موارد جزئی از این دست خود نمایی میکند و در داخل کابین نیز برخی از ادوات و سیستم های کنترلی در کنسول میانی دوباره طراحی شده اند.

برای مثال می توان به طراحی مجدد دکمه های مربوط به سیستم تهویه مطبوع، موس، طراحی سیستم هد آپ دیس پلی جدید، تغییر مشخصات مانیتور و طراحی مجدد دکمه مربوط به سیستم کنترل مود رانندگی و مسائلی از این دست اشاره کرد.
گرافیک نمایشی رادار 360 درجه خودرو نیز تغییر کرده است و حالا کاملتر از قبل با امکان تغییر رنگ خودرو، محیط اطراف را برای راننده شبیه سازی می کند.
از دیگر آپشن های جدید NX 2018 نیز می توان به افزوده شدن حسگر پا (جهت باز کردن درب صندوق عقب بدون استفاده از دست) به این خودرو اشاره کرد.

با این وجود مشخصات فنی لکسوس NX 2018 مانند قبل است و در این زمینه می توان به قدرت 235 اسب بخاری موتور 2.0 لیتری و گیربکس 6 سرعته با قابلیت ارسال نیرو به تمامی چرخ ها اشاره کرد.
در نهایت باید منتظر ماند و دید که سرنوشت این خودرو در بازار کشورمان چه خواهد شد و آیا مشتریان ایرانی می توانند بار دیگر شاهد عرضه این مدل در کشور باشند یا NX نیز به سرنوشت مدل های محبوبی نظیر RX دچار شده و در مدل های دست دوم دچار افزایش قیمت تصاعدی خواهد شد؟

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: