نسل جدید خودروهای فرمول E رونمایی شد

نسل جدید خودروهای فرمول E رونمایی شد

نسل دوم خودروهای مسابقات فرمول E که پایانی بر مورد بحث برانگیز تعویض خودرو در میانه‌ی مسابقه است، با طراحی بسیار متفاوت و جذاب رونمایی شد. یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های نسل جدید خودروی فرمول E، چراغ‌های نواری شکل دور قطعه‌ی اجباری و جدید محافظ جلو پنجره‌ موسوم به هیلو (Halo) است؛ علاوه بر این، دیفیوزر بزرگ عقب و پوشش چرخ‌های جلو که با الهام از خودروهای LMP1 طراحی شده است، جلب توجه می‌کنند. نسبت به نسل اول خودروهای فرمول E، در نسل جدید باله‌های عقب و جلو طراحی جذاب‌تر و تهاجمی‌تری دارند.

تصاویر منتشر شده، پیش درآمدی از نمایش فیزیکی و کامل این خودرو در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۸ خواهد بود. شرکت اسپارک ریسینگ تکنولوژی (Spark Racing Technologies) یا با اختصار SRT، مسئولیت تولید و توسعه‌ی نسل جدید خودروهای فرمول E مجهز به باتری‌های شرکت Applied Technologies مک‌لارن را خواهد داشت. باتری‌های خودروهای نسل اول فرمول E توسط شرکت Williams Advanced Engineering تأمین می‌شد.

الخاندرو اِیگگ، مؤسس و مدیرعامل سری مسابقات فرمول E با توصیف طراحی خودروی جدید در قالب «نمایانگر آینده‌ی مسابقات اتومبیلرانی» گفت:
هنگامی که رقابت‌های فرمول E شکل گرفت، هدف ما ایجاد روشی جدید و به چالش کشیدن وضعیت فعلی بود؛ آغاز انقلابی نو در موتوراسپرت.
خودروی جدید فرمول E، نمایانگر این انقلاب است. خودروهای جدید سریع‌تر هستند و در کنار ظرفیت و شعاع حرکتی دوبرابر، نمایشی از روند تکامل فناوری باتری خواهند بود.با همکاری فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (FIA) و معرفی این خودرو، به نقطه‌ی عطف مهمی رسیده‌ایم؛ بی‌صبرانه منتظر عملکرد این خودروها در پیست هستم.

ژان تات رئیس فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (FIA) افزود:
مطمئنم همه از آینده‌نگرانه و پیشرفته بودن این خودرو هیجان‌زده خواهند شد. بسیار مفتخرم که فدراسیون جهانی اتومبیلرانی در طراحی و تولید این خودرو پرچمدار بود. بی‌صبرانه منتظر رونمایی و نمایش این خودرو در تاریخ ۵ مارس (۱۵ اسفند) در ژنو هستم.

اخیراً شرکت‌های بزرگی مانند بی‌ام‌و، مرسدس‌بنز، پورشه و نیسان نیسمو از حضور خود در فصل‌های ۵ و۶ سری مسابقات فرمول E خبر داده‌اند. هم اکنون فصل چهارم (۲۰۱۷-۲۰۱۸) مسابقات فرمول E با پیشتازی تیم هندی ماهیندرا (Mahindra Racing) در حال برگزاری است. این مسابقات در ۱۲ مرحله موسوم به ای‌پری (ePrinx) در ۱۰ کشور جهان برگزار می‌شود.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: