نمونه‌ی نادری از دوج چارجر کلاسیک مدل ۱۹۶۹

نمونه‌ی نادری از دوج چارجر کلاسیک مدل ۱۹۶۹

یک نمونه جالب از خودروی عضلانی کلاسیک دوج چارجر مدل ۱۹۶۹ متعلق به بروس ویلیس .این خودرو قبلا به این دو شخصیت مشهور تعلق داشت و چند بار در میان خریداران دست به دست شده است. چارجر مذکور، ۵ اسفند ماه در حراجی خودروهای کلاسیک سیلورستون به فروش خواهد رسید.

این خودروی عضلانی با استفاده از طرح سیاه رنگ تحسین برانگیز و پوشش چرمی داخلی توسط جی کای برای بهبود فضای کابین ساخته شده است و تقریبا با دوج چارجر (Dodge Charger) ترسناک در فیلم مشهور بولیت سال ۱۹۶۸ یکسان است؛ فهرست مشخصات خودرو که توسط سیلورستون منتشر شده نشان می‌دهد که تطابق زیادی بین دو خودرو وجود دارد.

به تازگی اعلام شد که فضای داخلی فعلی خودرو "اصل" نیست (همانطور که در اطلاعیه مطبوعاتی آمده است)، اما در واقع همان تغییراتی است که جی کای برای بهبود خودرو انجام داد. خودرو توسط دمی مور اولین همسر بروس ویلیس و به عنوان هدیه در اختیار ستاره سینما قرار گرفت؛ بازیگر فیلم جان سخت این خودرو را یک دهه قبل از جی کای در اختیار داشت و آن را همراه خود وارد انگلستان کرد.

صرف‌نظر از مالکان مشهور این خودرو، دوج چارجر مدل ۱۹۶۹ ارزش سرمایه‌گذاری دارد؛ یکی از نمونه‌های نادر و محبوب چارجر در طول فرایند ساخت سریال ۱۴۵ قسمتی The Dukes of Hazzard تولید و خریداری شد و در همین پروسه نیز به کلی از بین رفت. حالا یکی از این خودروهای محبوب مدل ۱۹۶۹ به لطف ظاهر شدن در مجموعه‌ی گسترده‌ای از فیلم‌های مشهور، قیمت بالاتری دارد. حتی ریچاد هاموند مجری معروف مجموعه تاپ‌گیر نیز در سال ۲۰۰۳ یک مدل از دوج چارجر خریداری کرد.

تاریخچه جامع خودرو شامل مستندات و رسید‌های متعدد برای کارهای انجام شده روی دوج چارجر پس از ورود به خاک بریتانیا است. جی کای حدود ۲۵,۰۰۰ پوند صرف بازسازی و ارتقای پیشرانه کرد، که به عنوان بخشی از پکیج بهبود پیشرانه برای تبدیل دوج چارجر به یک خودروی قدرتمند و اصیل آمریکایی تا حد امکان به شمار می‌رود. البته به نظر می‌رسد که این خرج‌ها بی فایده نبوده و واقعا آن را به خودرویی عالی و بی‌نظیر تبدیل کرده است.

زیر کاپوت، پیشرانه خورجینی هشت سیلندر ۸.۲ لیتری قرار دارد که نیروی خود را از طریق جعبه دنده اتوماتیک سه سرعته به چرخ‌ها منتقل می‌کند. پیش‌بینی شده است که خودروی عضلانی و کلاسیک دوج چارجر مدل ۱۹۶۹ حدودا بین ۷۰،۰۰۰ تا ۸۵،۰۰۰ دلار فروخته شود. حراجی سیلورستون اوایل اسفندماه در استن‌لی پارک وارویک‌شایر (Warwickshire) انگلستان برگزار می‌شود.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: