نگاهی به اعجوبه مفهومی مرسدس AMG گرن توریسمو

نگاهی به اعجوبه مفهومی مرسدس AMG گرن توریسمو

خودروی مفهومی مرسدس AMG ویژن گرن توریسمو در سال ۲۰۱۳ رونمایی شد اما برخلاف تحسین کارشناسان، هنوز به تولید نهایی نرسیده است.خودروهای مفهومی زیادی طی سال‌های اخیر رونمائی شده‌اند، اما مرسدس AMG ویژن گرن‌ توریسمو یکی از آن‌ها است که هنوز تکلیف مشخصی ندارد و پس از سال‌ها از رونمایی رسمی، آینده روشنی پیش روی آن متصور نیست. این خودروی مفهومی ویژه، در اواخر سال ۲۰۱۳ برای بازی ویدئویی GT6 معرفی شد و الهام‌گرفته از زیباترین خودروی کلاسیک مسابقه‌ای مرسدس، 300 SL بود. اکنون دو ویدئوی دیدنی از این خودروی مفهومی منتشر شده که نشان می‌دهد چه ویژگی‌هایی باعث خاص بودن آن شده است.

بدنه دارای انحنای ظریف، با ارتفاع کم و نزدیک به زمین طراحی شده، و همراه با درهایی که به بالا باز می‌شوند نمای زیبایی از خودرو منعکس می‌کند. سیستم اگزوز با هشت خروجی این خودرو را به یکی از جالب‌ترین خودروهای مفهومی تبدیل می‌کند که تاکنون جهان به خود دیده است. فضای داخلی منحصر بفرد با دریچه‌های هوا که ظاهر سیستم اگزوز را شبیه‌سازی می‌کند، ایده خوبی برای افزایش جذابیت آن است و باعث می‌شود ویژن گرن‌ توریسمو برجسته‌تر شود.

در حالی که مرسدس AMG هیچ برنامه‌ای برای تولید مدل واقعی از این خودروی مفهومی نداشت، در مدت کوتاهی پس از رونمایی آن شایعاتی منتشر شد که این خودروساز قصد دارد پنج دستگاه SLS AMG GT بر مبنای این خودرو تولید کند. متاسفانه چیزی در مورد این پروژه پس از آن منتشر نشد و در عمل هم خروجی خاصی از خصوصیات ویژن گرن‌ توریسمو به بازار خودرو نیامد. طراح خودرو پیش‌بینی کرده بود که در صورتی نمونه واقعی خودرو تولید شود قیمتی حدود ۱.۵ میلیون دلار دارد و دارای یک بدنه کاملا فیبر کربنی خواهد بود.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: