هیوندای و معرفی اولین ایربگ سانروف جهان

هیوندای و معرفی اولین ایربگ سانروف جهان

در تلاش برای افزایش ایمنی اتومبیل و ساخت ایمن‌ترین محصول جهان در صورت امکان، شرکت‌های بزرگ خودروسازی در بخش‌های مختلف از "کیسه‌ هوای ایمنی" استفاده می‌کنند که معمولا بیشتر آنان در قسمت جلو، زانو، پرده‌ای و یا حتی در سری محصولات لوکس مرسدس بنز، شاهد نصب ایربگ‌های ایمنی در کمربندهای اتومبیل هستیم. اما اگر به خاطر داشته باشید، پاییز امسال ایده سازندگان به قسمتی از اتومبیل معطوف شد که تاکنون هیچگونه ایربگی برای آن طراحی نشده است.
سقف اتومبیل، ایده جدید سازندگان اتومبیل برای نصب ایربگ‌های ایمنی بوده است. شرکت "هیوندای موبیس" در آخرین ایده پردازی خود، از یک ایربگ ایمنی نسبتا بزرگ برای سقف اتومبیل رونمایی کرد که از دید مخاطبان چندان کاربردی برای سقف‌های معمولی شاید نخواهد بود، اما درواقع این شرکت ایده خود را برای سقف‌های شیشه‌ای پانوراما طراحی کرده است که معمولا هنگام تصادف و سقوط اتومبیل بر روی سقف، شیشه‌های آن شکسته و ایمنی سرنشینان را به خطر می‌اندازد و یا حتی باعث می‌شود سرنشینانی که احتمالا در عقب کمربند ایمنی استفاده نکرده اند، بعد از شکسته شدن سانروف پانوراما به بیرون ماشین پرتاب نشوند.

در همین زمینه، شرکت "هیوندای موبیس" که در زمینه تولید و عرضه انواع خدمات، قطعات و تجهیزات خودرو برای دو کمپانی هیوندای موتور و کیا موتورز فعالیت می‌کند، دست بکار شده و ایربگ‌های ایمنی بزرگ برای سقف اتومبیل در نظر گرفته است که طبق ادعای این شرکت، در زمان کمتر از 0.08 ثانیه پس از وقوع حادثه باز خواهد شد تا از شکستگی شیشه و صدمات احتمالی به سرنشینان اتومبیل جلوگیری شود، حال باتوجه به تحرکات اخیر این شرکت، شاهد فاز آزمایشی ایربگ‌های ایمنی هستیم که می‌توانید تصویر مربوطه از آزمایش فنی سانروف‌های سقفی هیوندای را در بالا شاهد باشید.
البته پیش از این، شرکت "هیوندای موبیس" یادآور شده است که توسعه ایربگ‌های ایمنی برای سقف اتومبیل، چاش‌های فنی مختلفی را نسبت به نصب آنان بوجود می‌آورد، زیرا سقف پانوراما در بیشتر خودروها به صورت "سانروف" ساخته شده و قابلیت حرکت دارند، به همین دلیل طراحی ایربگ‌های ایمنی برای این بخش تاحدودی چالش برانگیز است و شما یک فضای بسیار محدود برای نصب کیسه‌های بزرگ ایمنی خواهید داشت.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: