وقفه در تولید فورد مستانگ به علت کمبود ریزتراشه

وقفه در تولید فورد مستانگ به علت کمبود ریزتراشه

بحران کمبود ریزتراشه همچنان صنعت خودرو را تحت تأثیر قرار می‌دهد و حالا فورد به همین دلیل مجبور به توقف تولید ماستنگ شده است. در ژانویه نیز تولید این مدل پرفروش به همین دلیل دچار وقفه شد. این توقف تولید در کارخانه مونتاژ فلت راک میشیگان تا هفته آینده ادامه خواهد داشت.
با این وجود، در سال گذشته حدوداً ۷۰،۰۰۰ نسخه از پرفروش‌ترین خودروی اسپرت دنیا در سراسر جهان فروخته شد. البته این رقم شامل نسخه برقی فورد موستانگ مک ای نمی‌شود. همان‌طور که انتظار می‌رفت، ایالات ‌متحده با ثبت ۷۶ درصد از فروش کل، بازار اصلی این مدل بود.
نسل ششم فورد موستانگ (S550) به پایان چرخه عمر خود نزدیک می‌شود و انتظار می‌رود که مدل جدید آن تا سال ۲۰۲۳ عرضه شود. تاکنون تصاویری از این مدل با پوشش زیاد لو رفته است، در حالی که چند تصویر هم از S650 بدون پوشش منتشر شده که هنوز صحت آن‌ها تأیید نشده است. خوشبختانه در مدل جدید هم از موتور پرقدرت V8 استفاده می‌شود و احتمالاً یک پیشرانه اکوبوست کوچکتر نیز در کنار آن قرار می‌گیرد.

فورد موستانگ یکی از معدود خودروهای اسپرت آمریکایی است که فورد آن را در اروپا به فروش می‌رساند، اما هنوز مشخص نیست که آیا مدل بعدی در اروپا عرضه خواهد شد یا نه. با توجه به اینکه تا چند سال آینده مقررات یورو ۷ اجرایی می‌شود، ممکن است S650 مجوز عرضه در اروپا با موتور 5 لیتری V8 را کسب نکند. اگر این اتفاق بیفتد، شاید فورد آن را با یک موتور توربوشارژ با حجم کمتر در بازارهای اروپایی عرضه کند.
طبق گزارش اتولاین دیلی که در اوایل سال گذشته منتشر شد، فورد موستانگ دو-در تا قبل از پایان دهه میلادی تمام برقی خواهد شد. انتظار می‌رود که فورد تولید این خودروی اسپرت برقی را از دسامبر ۲۰۲۸ آغاز کند و تولید نسخه بنزینی را متوقف کند. اگر این گزارش درست باشد، S650 طول عمر تقریباً پنج ساله خواهد داشت، که خیلی کوتاه به نظر می‌رسد. در مقایسه با آن،‌ مدل فعلی از حدود هشت سال پیش تاکنون در حال تولید بوده ‌است.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: