پرسرعت ترین خودروی الکتریکی جهان

پرسرعت ترین خودروی الکتریکی جهان

کمپانی واندا با ارائه‌ی طرح مفهومی یک خودروی سوپراسپرت الکتریکی، خود را به عنوان نخستین شرکت سنگاپوری در این زمینه مطرح کرده است.
وندا دندروبیوم (Vanda Dendrobium)، خودرویی است که نخستین محصول الکتریکی کمپانی مستقر در سنگاپور واندا الکترونیک به شمار می‌رود و به طور رسمی در نمایشگاه خودروی ژنو از آن رونمایی شده است

خودروی دو سرنشینی که در طراحی سقف آن نیز از شکل گلبرگ الهام گرفته شده، حاصل کار همکاری گروه مهندسی پیشرفته‌ی ویلیامز (WAE) با واندا است. در واقع مهندسان این مرکز تقریبا تمام سال ۲۰۱۶ را صرف تنظیم و بهینه‌سازی طراحی‌های اولیه‌ی خودشان کرده‌اند تا ما در نهایت با کانسپتی مواجه باشیم که در نمایشگاه ژنو به نمایش گذاشته شده است.

جزئیات کامل در مورد سیستم انتقال قدرت الکتریکی طرح دندروبیوم هنوز مشخص نشده است، اما این خودرو برای رسیدن به سرعت بیشینه‌ی ۳۲۰ کیلومتر بر ساعتی که برای آن اعلام شده، به توانی بیش از ۷۰۰ اسب بخار نیاز خواهد داشت؛

به این توان مورد نیاز باید یک گیربکس دو سرعته و به احتمال زیاد سه موتور الکتریکی را نیز اضافه کنیم که احتمالا یکی از موتورها در جلو و دو موتور در بخش عقب جاگذاری خواهند شد.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: