کراس اوور برقی کیا در بوسان رونمایی شد

کراس اوور برقی کیا در بوسان رونمایی شد

کیا نیرو اولین خودروی هیبریدی و اولین خودری پلاگین هیبریدی کیا موتورز است و حالا هم قرار است تا به عنوان اولین کراس اوور برقی این خودروساز وارد بازار شود. البته رونمایی اولیه از نسخه برقی کیا نیرو چندی پیش انجام شده بود اما حالا رونمایی رسمی از آن در نمایشگاه خودروی بوسان انجام شده است.

این خودرو مجهز به یک موتور برقی به قدرت 201 اسب بخار و گشتاور 395 نیوتن متر است که از این نظر نسخه‌ی برقی را در جایگاهی بالاتر از مدل هیبریدی قرار می دهد چون مدل هیبریدی این خودرو دارای قدرت 139 اسب بخار و گشتاور 265 نیوتن تر است. شتاب صفر تا صد کیلومتر کیا نیرو برقی هم 7.8 ثانیه است که از شتاب 10.5 ثانیه ای مدل هیبریدی بهتر است.

مشتریان کیا نیرو الکتریکی می توانند دو مدل باتری لیتیوم-پلیمر را برای خودروی خود انتخاب کنند. باتری اول دارای 39.2 کیلووات ساعت ظرفیت است و با هر بار شارژ می تواند این خودرو را تا 240 کیلومتر پیش ببرد. باتری دوم اما بزرگ تر است و 64 کیلووات ساعت ظرفیت دارد. با این باتری می توان با هر بار شارژ تا 380 کیلومتر را طی کرد. کیا یک سیستم شارژ سریع 100 کیلووات ساعتی را نیز برای این خودرو معرفی کرده است که می تواند 80 درصد باتری را در 54 دقیقه پر کند.

با توجه به این که هیچ موتور احتراقی در این خودرو وجود ندارد و نیازی به رادیاتور هم نیست کیا اقدام به حذف جلوپنجره در این مدل کرده است و به جای آن یک پورت شارژر نصب شده است. همچنین رینگ های 17 اینچی پنج پر جدیدی برای این مدل در نظر گرفته شده اند که درون آنها سیستم بازیابی انرژی ترمز جای گرفته است. چراغ های جلو و عقب این خودرو همگی از نوع LED هستند و قطعات آبی رنگ در جای جای بدنه نیز نمای ظاهری این خودرو را از مدل هیبریدی متمایز می کند.

در داخل کابین کیا نیرو برقی شاهد همان کنسول ساده به همراه یک نمایشگر 7 اینچی هستیم اما شش رنگ نیز برای نورپردازی داخل کابین قابل انتخاب است. کیا نیرو الکتریکی از اواخر سال جاری وارد بازار کره خواهد شد و کمی بعد نیز عرضه جهانی آن آغاز می شود.

× در پاسخ :
عبارت امنیتی را وارد نمایید: